بهترین دکتر برای عمل زیبایی بینی، رینوپلاستی، لیفت صورت برای جوان سازی پوست پیشانی پلک و ابرو ، عمل زیبایی گوش، لیفت پیشانی، جراحی شکم، بادی کاتورینگ برای کاهش وزن، پروتزهای صورت دکتر بیات شهبازی است
بهترین دکتر برای عمل زیبایی بینی، رینوپلاستی، لیفت صورت برای جوان سازی پوست پیشانی پلک و ابرو ، عمل زیبایی گوش، لیفت پیشانی، جراحی شکم، بادی کاتورینگ برای کاهش وزن، پروتزهای صورت دکتر بیات شهبازی است

بهترین جراح بینی در تهران ، انتخاب بهترین جراح بینی


با انجام عمل رینوپلاستی توسط دکتر محمد علی بیات شهبازی زیباتر می‌شوید.
با وجود اینکه شکل بینی وراثتی است اما در اثر ضربه یا جراحی قبلی تغییر می‌کند. به عمل جراحی بینی، رینوپلاستی گفته می‌شود که باعث ایجاد ظاهری زیباتر و موزون‌تر با دیگر عناصر صورت می‌گردد. همچنین عمل جراحی بینی وضعیت تنفسی شما را که به علت اختلالات راه هوایی در بینی ایجاد شده، بهبود می‌بخشد

بسیاری از افراد از سایز، شکل و تناسب بینی خود ناراضی هستند. بینی عضو مرکزی صورت است که بسیاری از افراد برای تغییر شکل بینی خود تقاضای جراحی بینی می کنند. تا تعادل چهره شان بهبود یابد و بینی تغییر شکل داشته باشد. جهت دهی بینی اصلاح شود و به این ترتیب سایر اعضای صورت ظاهر بهتری داشته باشند. با وجود اینکه شکل بینی وراثتی است اما در اثر ضربه یا جراحی قبلی تغییر می‌کند. به عمل جراحی بینی، رینوپلاستی گفته می‌شود که باعث ایجاد ظاهری زیباتر و موزون‌تر با دیگر عناصر صورت می‌گردد. همچنین عمل جراحی بینی وضعیت تنفسی شما را که به علت اختلالات راه هوایی در بینی ایجاد شده، بهبود می‌بخشد یکی از مهمترین عوامل برای نتیجه ای رضایت بخش در جراحی بینی، انتخاب جراح بینی مناسب است. از آنجایی که جراحی بینی یکی از چالش برانگیز ترین رشته های عمل های زیبایی موجود در جهان است، شما باید دست کم، یک جراح واقعی متخصص در این زمینه، با تجربه جراحی قابل توجه، و با سابقه ای مطلوب پیدا کنید. همچنین یک جراح بینی خو‌ب، همیشه یک همراه مؤثر، یک شنونده بیمار و یک مراقب دلسوز نیز باید باشد. هر ساله هزاران هزار نفر زیر تیغ جراحی رفته و جراحی بینی انجام می دهند. جراحی بینی می تواند با هدف زیبایی یا با هدف بهبود عملکرد بینی و یا هر دو انجام گیرد. با جراحی بینی می توان بهبود یا درمان مشکلات تنفسی را انجام داده و به اصلاح بدفرمی های مادرزادی یا بدفرمی های در اثر یک آسیب و ضربه و حتی جراحی پولیپ بینی پرداخت.

یک جراح بینی خوب به بهبود عملکرد مجرای بینی تسلط داشته و همزمان برای زیبایی و تقارن هرچه بیشتر بینی تجربه بالایی دارد. به این ترتیب تنفس درست بعد از جراحی بینی امکان پذیر می شود. برای انجام این کار نیاز است که بهترین جراح بینی تهران را پیدا کرده بنابراین با انجام عمل رینوپلاستی توسط دکتر محمد علی بیات شهبازی زیباتر می‌شوید. در هر صورت همانطور که می دانید عمل بینی از مهم ترین و شایع ترین جراحی هایی زیبایی است که این روز ها بسیاری از جراحان پلاستیک و متخصصین مختلف در حوزه های مختلف مرتبط با جراحی، بدین جراحی دست می زنند. با وجود اینکه بسیاری از دختران و پسران علاقه دارند که این عمل را انجام دهند مهم ترین مساله ای که از سوی اینان مورد نگرانی و دغدغه است این است که بهترین جراح بینی تهران را چگونه بیابند؟ در واقع زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیریم، سوالات بسیاری در ذهن شما شکل می گیرد که اگر پاسخ مناسبی برای آن پیدا نکنیم، میتواند باعث استرس قبل از انجام جراحی بینی شود. پیش کدوم دکتر بینیمو عمل کنم؟ کدوم دکتر تو تهران برای جراحی بینی گوشتی خوبه؟ بهترین جراح بینی تهران کیه؟ قیمت جراحی بینی تو تهران چقدره؟ کدوم جراح پلاستیک بینی رو قشنگ عمل میکنه؟ جراحی بینی درد داره؟ یه جراح بینی خوب تو تهران چه ویژگی هایی داره؟ این ها نمونه ای از سوالات رایج در مورد عمل بینی است که بسیاری از بیماران پیش از انجام جراحی می پرسند. می توان گفت که تقریباً همه افراد از اهمیت بالای انتخاب یک جراح پلاستیک خوب آگاهی دارند. اگر نظرات افرادی را بشنویم که عمل بینی انجام داده اند، قطعاً در مورد اهمیت این موضوع خواهیم شنید. اما یافتن یک پزشک ماهر مانند دکتر محمد علی بیات شهبازی در عمل می تواند کار دشواری باشد. در این مطلب تصمیم داریم تا به بررسی کامل سوالات پیش از عمل بینی بپردازیم و با بهترین جراح بینی تهران یعنی دکتر محمد علی بیات شهبازی آشنا شویم.

بهترین جراح بینی در ایران

آنچه همه درباره جراحی بینی نمی دانند

جراحى پلاستيك زيبايى بينى كه به عنوان عمل بينى يا رينوپلاستى نيز شناخته مى شود، يكى از كارآمدترين و پرطرفدار ترين عمل هاى زيبايى در بين افراد، خصوصا بانوان است. بسيارى از افرادى كه از شكل و اندازه بينى خود راضى نيستند و حس مى كنند كه بين بينى و ساير اجزاى صورت آنها تناسب وجود ندارد، تصميم به انجام اين عمل مى گيرند. اين در حالى است كه يك بينى بد فرم، بزرگ و نامتعارف به طور كلى مى تواند بر زيبايى صورت تاثير بگذارد و از آن بكاهد، برای دریافت نتیجه عالی بعد از عمل بینی به بهترین متخصص گوش، حلق بینی مراجعه کنید.

Packages in Iran Starting from:
$1500
   Hospital stay:0-2 Days
   Lenght of Surgery:1-2 Hours
   Cost of Surgery:1500$-2500$
بهترین جراح پلاستیک در تهران

دکتر بیات شهبازی بهترین جراح پلاستیک در تهران

چرا برای عمل زیبایی به تهران بیاییم؟

افرادی که در خارج از تهران به دنبال جراحی پلاستیک، مثل جراحی زیبایی بینی، عمل پروتز سینه، لیف صورت و غیره هستند، همچنین دنبال پزشکان عالی و قیمت های مناسب میگردند. دکتر بیات شهبازی در تهران به دلیل تجربه بالای جراحی زیبایی از یک سو و هزینه مقرون به صرفه، تهران یکی از بهترین مقاصد پزشکی است. همچنین کلینیک ها و بیمارستان های مجهز و مدرن در تهران امکان ارائه خدمات با بالاترین کیفیت را به بیماران فراهم می کند.

چرا دکتر بیات شهبازی را انتخاب کنیم

دکتر محمد علی بیات شهبازی متولد ۱۳۴۴ در سال ۱۳۶۱ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۸ پس از اتمام دوره دکتری عمومی در همان سال دوره دستیاری جراحی عمومی را در دانشگاه تهران آغاز نموده و در سال ۱۳۷۲ فارغ التحصیل گشتند ، ایشان پس از ۷ سال کار و تجربه در استان بوشهر در امتحان ورودی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی سال ۷۹ پذیرفته شدند و پس از گذراندن دوره سه ساله در سال ۱۳۸۲ با کسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی ایران ( رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی ) و رتبه دوم بورد فوق تخصصی رشته جراحی پلاستیک و زیبایی در سطح کل ایران ( Cosmetic and Plastic Surgery ) فارغ التحصیل گردیده و دوره تکمیلی لیزر را در کشور انگلستان سپری نمودند ، لذا ایشان پس از گذراندن چندین سال کار مداوم در استان های لرستان ، بوشهر ، قم و نزدیک ۱۵ سال جراحی در تهران هم اکنون با کوله باری از تجربیات و توانایی های لازم در جراحی های ترمیمی ، جراحی زیبایی ، جراحی بینی ، فک و صورت ، سینه و شکم و اندام ، جراحی میکروسکوپی و کاشت مو و … آماده ارائه خدمات پزشکی در زمینه های فوق به هم میهنان گرامی و مراجعین بزرگوار بین المللی میباشند. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد دکتر بیات شهبازی با شماره 09029119376 تماس بگیرید.


عمل رینوپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی بینی که به نام جراحی رینوپلاستی یا راینوپلاستی (Rhinoplasty) بر خلاف سایر جراحی ها، از جمله اقدامات محبوب و دوست داشتنی برای بسیاری از افراد، به خصوص جوان ترها به شمار می رود که توسط فوق تخصص پلاستیک یا متخصص گوش و حلق و بینی انجام می شود. انسان ها زیبا هستند و زیبایی را دوست دارند. از این رو تمایل به زیباتر شدن دارند. پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در این زمینه کمک شایانی کرده است. یکی از اعضایی که در زمینه زیبایی بسیار مورد توجه قرار میگیرد، بینی است. به همین دلیل اگر نگاهی به آمارها بیندازیم خواهیم دید عمل زیبایی بینی نسبت به سایر جراحی های زیبایی بسیار پرطرفدارتر است. هدف از این جراحی رفع عیوب بینی از جمله قوز بینی، کجی بینی، افتادگی نوک بینی یا پهن و گوشتی بودن آن برای زیباتر جلوه دادن آن است.

بینی یکی از اعضاء اصلی صورت است که در زیبایی و جذابیت بسیار تاثیرگذار است. آن هم به دلیل این است که بینی در مرکز صورت و مرکز توجه قرار می گیرد. این زیبایی میتواند از نظر هر شخصی متفاوت به نظر برسد. بینی های انحراف دار، گوشتی و بزرگ جزئی از ایراداتی است که امروزه بسیار مطرح میشود. موثرترین راه برای رهایی از این مشکلات انجام جراحی بینی یا عمل بینی می باشد. عمل بینی یا رینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در دنیا است، که به منظور زیبا سازی بینی و رفع ایرادات آن صورت میگیرد. تعداد زیادی از افرادی که جراحی بینی انجام میدهند صرفا به دلیل زیباتر شدن آن این کار را انجام میدهند. عمل بینی میتواند انحراف، پولیپ، شکستگی، کج بودن و سپتوم بینی را درمان کند. تعداد افرادی که روزانه به عمل بینی نیاز پیدا میکنند رو به افزایش است. یکی از دلایل آن نه به خاطر بیماریها مربوط به بینی، بلکه بیشتر به دلیل افزایش ضریب نفوذ اعمال زیبایی در بین افراد است.

نمونه هایی از جراحی بینی توسط دکتر محمد علی بیات شهبازی

بهترین جراح بینی تهران
بهترین جراح بینی تهران و ایران

چرا جراحى زيبايى بينى انجام مى شود؟

عمل زیبایی بینی مى تواند به بهترین وجه جنبه های گوناگون بينى و ساختار زیرین آن را تغيير دهد، اين عناصر شامل موارد زير مى شود:

 • مشكلات مربوط به نوک و سر بینی
 • مشكلات مربوط به مجارى و راه هاى تنفسى
 • انحراف سپتوم ها
 • مشكلات مربوط به بزرگى سوراخ و پرّه بينى
 • وجود پل و برآمدگى روى تيغه بينى
 • رفع قوز بینی
 • رفع کجی بینی
 • بهبود افتادگی نوک بینی
 • بهبود افتادگی نوک بینی
 • شکل دادن به بینی
 • رفع پهن بودن نوک بینی

بهترین جراح بینی کیست؟

با توجه به اینکه انتخاب یک جراح خوب بینی می تواند در نتایج عمل جراحی بینی بسیار تاثیر گذار باشد و همچنین با توجه به اینکه نتایج جراحی بینی غیر قابل بازگشت هستند حتما باید در انتخاب بهترین جراح بینی تهران بیشترین وسواس را به خرج داد تا بتوان بهترین جراح بینی تهران را انتخاب کرده تا در نهایت بتوان به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کرد. مهارت، علم، تبحر و تجربه جراح بینی مهمترین عوامل در انتخاب بهترین جراح بینی هستند، همچنین یک جراح خوب بینی باید در کنار داشتن علم و تجربه دارای هنر زیبا شناسی نیز باشد، چرا که برای خلق یک بینی زیبا در عمل جراحی زیبایی بینی باید بتوان تمامی معیارهای زیبایی را مد نظر قرارداد تا به تنایج خیلی خوبی رسید و بینی زیبایی را خلق کرد. به طور کلی بهترین جراح بینی تهران باید نمونه کار ها را داشته باشد برای این مورد در تمامی شبکه های اجتماعی و اینترنت به جست و جو بپردازید و نظرات در مورد جراحی بینی را بخوانید پس یکی از تکنیک ها برای یافتن هر پزشک موفق و کارآمدی در حوزه ای، آن است که نمونه کارها و نتایج جراح های وی را دنبال کنید و همینطور نظرات بیماران را پرس و جو کنید، بدین ترتیب به خوبی می توانید میزان رضایت از جراح بینی مورد نظر را بیابید و با اطمینان خاطر برای عمل بینی به او مراجعه نمایید.
از جمله فاکتورهای لازمبهترین جراح بینی تهران که دکتر بیات شهبازی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دکتر محمد علی بیات شهبازی متولد ۱۳۴۴ در سال ۱۳۶۱ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۸ پس از اتمام دوره دکتری عمومی در همان سال دوره دستیاری جراحی عمومی را در دانشگاه تهران آغاز نموده و در سال ۱۳۷۲ فارغ التحصیل گشتند ، ایشان پس از ۷ سال کار و تجربه در استان بوشهر در امتحان ورودی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی سال ۷۹ پذیرفته شدند و پس از گذراندن دوره سه ساله در سال ۱۳۸۲ با کسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی ایران ( رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی ) و رتبه دوم بورد فوق تخصصی رشته جراحی پلاستیک و زیبایی در سطح کل ایران ( Cosmetic and Plastic Surgery ) فارغ التحصیل گردیده و دوره تکمیلی لیزر را در کشور انگلستان سپری نمودند ، لذا ایشان پس از گذراندن چندین سال کار مداوم در استان های لرستان ، بوشهر ، قم و نزدیک ۱۵ سال جراحی در تهران هم اکنون با کوله باری از تجربیات و توانایی های لازم در جراحی های ترمیمی ، جراحی زیبایی ، جراحی بینی ، فک و صورت ، سینه و شکم و اندام ، جراحی میکروسکوپی و کاشت مو و … آماده ارائه خدمات پزشکی در زمینه های فوق به هم میهنان گرامی و مراجعین بزرگوار بین المللی میباشند.

نفر اول آزمون فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و ترمیمی در سال ۱۳۸۲
نفر دوم بورد تخصصی جراحی زیبایی و ترمیمی در سال ۱۳۸۲
دارای مدرک تخصصی لیزر درمانی از کشور انگلستان
بیش از بیست سال تجربه موفق
دارای لیستی بلند از جراحی های رضایت بخش و مراجعین رضایتمند
سال ها تجربه در جراحی بینی و ترمیم بینی های عمل شده
با کوله باری از تخصص و تجربه و با تعهدی که باید از دیگران پرسید
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
دارای معتبرترین مدارک علمی بین المللی
آشنا به تکنولوژی های روز دنیا و پیشگام در استفاده از تکنولوژی های برتر و به روز دنیا در سطح کشور و منطقه
دارای آلبومی کامل از انواع جراحی های زیبایی و ترمیمی و میکروسکوپی
بنابراین میتوان نتیجه گرفت یکی از بهترین جراح بینی تهران در ایران دکتر محمد علی بیات شهبازی است که به شکل کاملا تخصصی و علمی و با استفاده از متدهای جراحی زیبایی روز دنیا در زمینه جراحی های زیبایی صورت فعالیت دارند.


جراح بینی خوب باید چه معیارهایی را در نظر بگیرد؟

در جراحی رینوپلاستی هدف فقط و فقط کوچک کردن بینی نیست. جراح باید موارد زیر را در راینوپلاستی در نظر بگیرد:

 • پیش از اینکه روند جراحی آغاز شود جراح بینی با بررسی های دقیق و معایناتی که دارد می تواند نقشه جراحی را در ذهن خود ترسیم کند.
 • تمامی جراحانی که در روند عمل بینی با رعایت اصول حرفه ای حرکت می کنند تمامی خطرات و مشکلات مسیر مراجعه کننده را به وی گوشزد می کنند و از او می خواهند که با آگاهی در این مسیر گام بردارد.
 • خوش بختانه بسیاری از بهترین جراحان بینی تلاش می کنند که نگاهی واقع بینانه در مراجعه کننده ایجادکنند تا مشکلی برای آنان ایجاد نشود.
 • در این مسیر جراح بینی تلاش می کند که تمامی رویاها و فانتزی های غیر واقعی که مراجعه کننده از نتیجه جراحی دارد را از بین برده و بخواهد که به مقوله عمل بینی با نگاهی دقیق و علمی نگاه کند. این مساله باعث می شود که فرد بعد از عمل دچار سرخوردگی نشود و بتواند مطابق با واقع به نتیجه جراحی نگاه کند.
 • حفظ استانداردهای زیبایی: بیش از اندازه کوچک نکردن بینی یا سر بالا نکردن آن (به اصطلاح مدل خوکی بینی)
 • تقویت بافت های بینی و عدم کاهش بافت های پشت بینی
 • رفع افتادگی های نوک بینی و عیوب آن
 • کوچک نکردن بیش از حد سوراخ های بینی
 • دقت در جراحی و عدم آسیب زدن به عصب بویایی

بهترین جراح بینی در ایران دکتر بیات شهبازی

انواع جراحی بینی

به طور کلی، جراحی بینی با توجه به تشخیص پزشک و روشی که او انتخاب میکند، به دو نوع جراحی باز و جراحی بسته تقسیم می شود که در ادامه به بررسی هر یک از این دو شیوه می پردازیم: حدوداً در 15 سال گذشته از مهم ترین مسائل برای جراح بینی ، این است که کدام روش مناسب تر است و نتیجه مطلوب تری را به همراه دارد ؟ جراحی بینی به روش باز یا بسته ؟ لازم به ذکر است که این دو راه در حقیقت 2 عملکرد به منظور دسترسی به ناحیه مورد نظر برای جراحی می باشد و منظور تکنیک جراحی نیست در جراحی بینی به روش باز یک برش در پایه میانی بینی ( کالوملا ) می دهیم و پوست بینی به کمک برش در لبه داخلی پره ها به بالا می بریم تا نوک و پشت بینی قابل دسترسی باشد و جراح منطقه مورد نظر را کامل ببیند و تمام ساختمان بینی ( قسمت غضروفی ، استخوانی و بافت نرم ) به طور دقیق قابل رویت است . پس از آن بطور زیر مخاطی غضروف لترال بالایی را از تیغه میانی جدا نمود و اقدام به جراحی بینی می نماییم . معمولاً رینوپلاستی به روش باز نسبت به روش بسته ارجحیت دارد و قابل قبول تر می باشد . در جراحی بینی ترمیمی ، بینی هایی که خیلی گوشتی هستند و نوک بینی خیلی بزرگ باشد ، توموربینی که به جراحی احتیاج دارد و ایرادات مادر زادی ( لب شکری ) جراحی به روش باز انجام می شود .
نکته :
برش دادن یا برش ندادن پره های بینی ربطی به روش باز و بسته ندارد و به سایز سوراخ های بینی و پره های آن مربوط است . در واقع اگر پره های بینی بزرگ باشد ونیاز به جمع و کوچک کردن آن باشد چاره ای بجز برش دادن کناره های بینی نیست . لازم به ذکر است که جراحی ترمیمی بینی باید به روش باز انجام شود.

 • * مزایای جراحی بینی به روش باز *
 • جراحی تحت دید مستقیم صورت می پذیرد بنابراین احتمال ناقرینگی کاهش می یابد .
 • گذاشتن پروتز یا گرفتهای استخوانی وغضروفی راحت تر انجام می شود .
 • جراح بینی قدرت مانور بیشتری دارد و فضای کار مناسب تر است .
 • در بینی های بدفرم نتیجه حاصل از جراحی به روش باز با رضایتمندی بیشتری همراه است .
 • در بینی هایی که کج هستند و پیچ خوردگی دارند روش باز الویت دارد .
 • جراحی بینی ثانویه با روش باز انجام می شود .
 • از بخیه های زیر پایه بینی آثاری بر جا نمی ماند .
بهترین جراح بینی تهران

جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته : امروزه جراحی بینی در سر تا سر جهان طرفداران بیشماری را به خود اختصاص داده است. جراحی زیبایی بینی در ایران نیز پیشرفت چشمگیری داشته است و سالانه تعداد متقاضیان آن رو به افزایش است. بنابراین جراحان بینی ایران به دلیل افزایش تعداد عمل های جراحی بینی دارای تجربه و تبحر فراوانی در زمینه جراحی بینی می باشند ، به طوری که افراد بسیاری از کشور های دیگر برای انجام جراحی بینی به ایران مراجعه می نمایند. در این روش تمامی برش های جراحی داخل بینی ایجاد می شود و پوست بینی به میزان بسیار کمی از اسکلت بینی جدا شده و توسط ابزار مخصوصی بالا نگه داشته می شود و جراح بینی اقدام به اعمال تغییرات روی بینی می نماید. مزایای جراحی بینی به روش بسته جراحی بینی به روش بسته به خاطر برخی مزایایی که دارد در برخی از عمل های جراحی زیبایی بینی انتخاب اول جراحان بینی می باشد . مزایای جراحی بینی بسته عبارتند از :

 • کاهش مدت زمان جراحی بینی
 • عدم ایجاد برش در ناحیه کلوملا
 • تورم کم نوک بینی و در نتیجه برطرف شدن ورم در مدت زمان بسیار کوتاه

کاندیدای مناسب جراحی بینی به روش بسته

در جراحی بینی بسته ، فقط ایرادات ظاهری بینی مرتفع می گردد و تغییرات چندانی در ساختار بینی ایجاد نمی شود ، لذا افرادی که متقاضی جراحی بینی به این روش هستند باید انتظاراتی واقع بینانه از نتایج این جراحی داشته باشند. مناسب ترین افراد جهت انجام این جراحی بینی ، افرادی هستند که پل بینی آن ها دارای تقارن بوده و نوک بینی شان متناسب باشد و به طور کلی ایرادات بینی آن ها جزئی باشد.

جراحی باز بهتر است یا بسته؟

در يك دهه اخير عمدتا تمايل بهترین جراحان بینی در سراسر دنيا انجام جراحي به روش باز است زيرا با ديد مستقيم جراح، امكان انجام تغييرات پيچيده تر از نظر تكنيكي امكانپذیرتر است و نتایج عمل مطلوبتر و پایدارتر خواهد بود. در روش بسته زمان عمل کوتاهتر است، تورم نوک بینی پس از جراحی کمتر است ولی میزان تغییرات بخصوص در ناحیه نوک بینی کمتر امکانپذیر است و در نتیجه جراحی نتیجه ایده آل نخواهد داشت.

 • در حالت کلی اولین انتخاب جراحان بینی برای جراحی زیبایی بینی ، جراحی بینی به روش باز می باشد.
 • در جراحی بینی به روش باز ، تسلط جراح روی بینی بیشتر بوده و امکان اعمال تغییرات پیچیده روی بینی وجود دارد.
 • در جراحی بینی باز ، به دلیل بلند کردن کامل پوست بینی از اسکلت زیر آن ، میزان تورم و کبودی بیشتر است.
 • در جراحی بینی بسته ، جراح بینی دسترسی محدودی به بینی به ویژه به نوک بینی دارد.
 • جراحی بینی بسته ، برای افرادی که دارای ایرادات ناچیزی در بینی می باشند مناسب است.
 • در جراحی بینی بسته ، نیازی به برش در ناحیه کلوملای بینی وجود ندارد.
 • در جراحی بینی بسته تنها به منظور کوچک نمودن بینی و ایجاد قرینگی در حفرههای بینی ، برش هایی در پره های بینی ایجاد می شود
 • به طور کلی انتخاب روش جراحی، براساس تشخیص و تجربه خود جراح است.

بهترین جراح بینی تهران و ایران

عمل بینی بدون جراحی امکان پذیر است؟

برای دسته ای از افراد که تمایل دارند تغییراتی در فرم بینی ایجاد کنند اما بدون جراحی، راه هایی وجود دارد، امروزه با استفاده از تزریق انواع پرکننده ها مانند تزریق بوتاکس، تزریق ژل و.. می توان برخی از اصلاحات بینی را بدون هرگونه برش و جراحی انجام داد.

عمل جراحى ثانويه و ترميمى بينى

بسيارى از افرادى كه قصد عمل جراحى ترمیمی بينى را دارند، جهت اصلاح معايب و ناهنجارى هاى ناشى از اولين عمل بينى خود اقدام به اين كار مى كنند. اين در حالى است كه عمل جراحى ثانويه و ترميمى بينى به مراتب دشوار تر و پيچيده تر از عمل اوليه است. بنابراين بهترين جراحى زيبايى بينى آنى است كه نياز به تغيير و عمل مجدد نداشته باشد. بايد به خاطر داشت كه در عمل ثانويه شانس دستیابی به نتایج مطلوب بسیار کم می شود، چراكه نمی توان در تغيير و دگرگونى بينى زیاده روی کرد. بنابراين انتخاب يك جراح بسيار ماهر و با تجربه براى اين كار بسيار مهم و حياتى است. انجام عمل ترمیم بینی نیاز به تخصص و مهارت بالای پزشک دارد بنابراین حتما برای انجام آن به جراح بینی خوب در شهر خود مراجعه نمایید.

چه سنی برای جراحی بینی مناسب است؟

افراد چه خانم و چه آقا در هر سن و شرایطی می توانند عمل بینی انجام دهند به شرطی که مشکل زمینه و بیماری و محدودیت خاصی نداشته باشند. پرطرفدارترین جراحی در ایران مخصوصا بین جوانان محدودیت و عوارض خاصی ندارد، بنابراین زمانی که جراح بینی ارزیابی و آزمایشات اولیه را بررسی کند و بیمار از نظر جسمی و سلامتی مشکل خاصی ندشته باشد، می تواند مشکلات بینی خود را با جراحی برطرف نماید زمانی که به سن بلوغ می رسیم تغییرات در ظاهر و صورت بسیار دیده میشود. این تغییرات باعث میشود که احساس کنیم زیبا نیستیم و به دنبال انجام عملهای زیبایی باشیم. یکی از مواردی که به سرعت تصمیم به تغییر آن میگیریم بینی است. . اگر میخواهید از عمل بینی بهترین نتیجه را بگیرید باید بعد از بسته شدن صفحات رشد بینی اقدام کنید. این صفحات در دختران سن 15 سالگی و در پسران 17 سالگی است. بهترین زمان برای عمل بینی در دختران 16 سالگی و در پسران 17 سالگی میباشد . تغییرات ناگهانی سن بلوغ باعث میشود عمل بینی در بین نوجوانان بیشتر رواج داشته باشد. اما برای عمل بینی باید صبر کنیم که صفحات رشد بینی بسته شود. اما در صورتی که فردی کمتر از این سن داشته باشد و به علت شکستگی، حوادث پیش آمده و مشکلات تنفسی و مادرزادی لازم باشد جراحی بینی درمانی انجام دهد، با تشخیص پزشک و صلاح دید وی می تواند عمل بینی را انجام دهد.
نکته: ♦ مناسب ترين افراد براى عمل زیبایی بینی افراد سالم و غیر سیگاری هستند که از ظاهر بينى خود رضايت ندارند و به دنبال بهبود و تغيير شكل آن هستند.

بهترین جراح زیبایی بینی تهران

انواع مدل های بینی و جراحی آن ها

انواع بینی : بینی ها را بر اساس ساختمان کلی و نوع پوست و غضروف بینی می توان به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم نمود.
بینی عضو مرکزی صورت است و کوچکترین ایراد آن زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت شعاع قرار خواهد داد.

 • بینی استخوانی

* از لحاظ ظاهر داشتن قوز روی بینی است.
* از لحاظ ساختمان غضروف و بافت استخوانی مستحکم
* از لحاظ پوست دارای پوست نازکی است به نحوی که استخوان بینی قابل لمس است.

 • جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی های استخوانی به دلیل اینکه دارای ایده ال ترین ویژگی ها برای جراحی بینی هستند نتایج مطلوب و مورد رضایتی را به همراه دارند. نتیجه جراحی بینی استخوانی می تواند بینی فانتزی یا عروسکی باشد. در زیر میتوانید عکس واقعی بینی استخوانی را قبل و بعد از جراحی ببینید:

 • بینی گوشتی

* از لحاظ ظاهر فرم نوک بینی عموماً گرد و پهن است
* از لحاظ ساختمان دارای بافت و غضروف ضعیفی هستند.
* از لحاظ پوست دارای پوست ضخیم و غدد چربی فعال زیر پوست نوک بینی هستند به نحوی که اگر پوست بینی را با دو انگشت تحت فشار قرار دهیم شاهد تراوش مقداری چربی خواهیم بود.

بهترین جراح بینی تهران
 • جراحی بینی گوشتی

برای اینکه جراحی انواع بینی گوشتی مانند بینی های استخوانی دارای نتایج مطلوب و ماندگار باشد با گرافت گذاری و تقویت بافت و غضروف ضعیف انجام خواهد شد. تورم بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی بیشتر است. نتیجه جراحی بینی های گوشتی در بیشتر موارد، بینی هایی با فرم طبیعی می باشد. در زیر می توانید نمونه واقعی بینی گوشتی قبل و بعد از جراحی را ببینید:

جراحی زیبایی بینی گوشتی در تهران توسط دکتر بیات شهبازی

این عمل یکی از جراحیهای سخت و مهم تلقی میشود که موفقیت در آن به مهارت جراح بینی و تجربه و تخصص او بستگی دارد. در این جراحی، پزشک به تقویت غضروفها میپردازد و با عمل زیبایی، عیوب بینی از جمله پهن بودن نوک بینی و گوشتی بودن آن را رفع میکند و با توجه به مدل بینی مناسب، شکل آن را زیباتر میکند. پهنای نوک بینی در این جراحی کاهش مییابد

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

یکی از مهمترین مسائل نگران کننده در جراحی بینی گوشتی، برگشت پذیر بودن آن است. معمولا افرادی که بینی آنها از نوع گوشتی می باشد و قصد دارند با جراحی بینی، به زیبایی ایده آل خود دست یابند، این نگرانی باعث می‌شود از تصمیم خود منصرف شوند. در گذشته این مشکل رایج بود اما امروزه با کمک تکنیک‌های جدید، این مشکل قابل حل است. البته اگر انتخاب جراح بینی به درستی و با تحقیق کافی انجام شود. هر چه اطلاعات خود را در زمینه جراحی بینی گوشتی بیشتر کنید بهتر می‌توانید جراح بینی مناسب را پیدا کنید.
غضروف‌های بینی گوشتی، ضعیف می‌باشد که در جراحی بینی، بافت استخوانی و غضروف تراشیده و نازک می‌شود و ضعیف‌تر می‌شوند. بنابراین در اثر فعل و انفعالات پوستی همچنین کششش جاذبه زمین، به سمت پایین متمایل می‌شود. به همین دلیل بینی‌های گوشتی بعد از عمل احتمال برگشت دارند. اما امروزه، با تقویت بافت غضروفی، حالت دادن و بازآرایی کردن آن می‌توان از برگشت بینی گوشتی جلوگیری کرد. به همین علت پدیده برگشت بینی‌های گوشتی کم‌تر شده و شاید مانند گذشته اتفاق نیفتد. در این بینی‌ها تا حد امکان از نازک کردن غضروف اجتناب می‌شود و پزشکان بیشتر سعی دارند با نازک کردن پوست به بینی استحکام و پایداری بیشتری ببخشند. البته این مسأله به تجربه و تبحر پزشک هم مربوط می‌شود چرا که جرای بینی گوشتی به روش جدید، ظرافت و دقت خاصی می‌طلبد که فقط یک پزشک باتجربه از پس آن بر ‌می‌آید.

بهترین جراح بینی تهران و ایران

جراحی بینی استخوانی در تهران

بینی استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک، بعد از جراحی نتیجه بسیار زیباتری خواهد داشت. در این جراحی نیز تخصص پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است. همان طور که اشاره کردیم، این مدل بینی معمولاً دارای قوز است. جراح باید به قدری در کار خود مهارت و تجربه داشته باشد تا ضمن رفع ایرادات بینی، قوز بینی را نیز به خوبی جراحی کند.

انواع مدل های جراحی زیبایی بینی توسط دکتر بیات شهبازی

بینی ایده آل از نظر هر کس با دیگری متفاوت است. این اختلاف سلیقه باعث ایجاد تنوع میان انواع مدل بینی برای عمل جراحی شده است. به طور کلی، انواع مدل بینی برای عمل جراحی زیبایی به سه دسته تقسیم می شود

 • مدل بینی طبیعی
 • مدل بینی نیمه فانتزی
 • مدل بینی عروسکی و فانتزی


عمل بینی طبیعی در تهران

بسیاری از خانم ها و آقایان این مدل بینی را می پسندند. در عمل بینی طبیعی، اشکالات ظاهری نظیر قوز بینی، انحراف ظاهری، افتادگی نوک بینی و پهنای نوک بینی به صورتی طبیعی با یکدیگر هماهنگ شده و به تناسب می رسند. نکته ی اساسی در این نوع عمل، توجه به مصنوعی به اصطلاح “عملی” نشدن ظاهر بینی می باشد؛ به طوری که تغییرات فرد پس از عمل به سادگی قابل تشخیص نباشد در این عمل زاویه بین نوک بینی با لب ها بین 90 تا 100 درجه خواهد بود. پره های بینی به صورت طبیعی و متقارن است. تنفس فرد به دلیل ساختار صحیح و علمی این مدل، بسیار مناسب خواهد بود و فرد هیچ گونه مشکل تنفسی بعد از عمل نخواهد داشت. این مدل بینی هم برای افراد دارای بینی گوشتی و هم استخوانی مناسب است.
با ایت حال در موارد بالا از قابل تشخیص نبودن انجام عمل جراحی به عنوان یکی از مزایای مدل بینی طبیعی یاد کردیم. این در حالی است که بعضی از افراد به دلایل مختلف دوست دارند این اتفاق قابل تشخیص باشد بنابراین این مورد را هم میتوان به عنوان معایب و هم مزایا با توجه به سلیقه شخصی فرد بیان کرد همچنین از دیگر معایب ان این است که تغییرات در عمل زیبایی طبیعی بینی به شکل محدود است . امکان کاهش یا حذف بافت های اناتومی بینی نیست. در ادامه نمونه کار جراحی طبیعی بینی دکتر بیات شهبازی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران، را مشاهده خواهید کرد:

جراحی بینی فانتزی در تهران

بیشترین طرفداران مدل بینی عروسکی و فانتزی، خانم ها هستند. در مدل بینی فانتزی، تیغه ی بینی نازک، نوک بینی سربالا و سوراخ های بینی کوچک می باشد. به علاوه، قوس بینی در مدل بینی عروسکی سر بالا بیشتر از مدل بینی نیمه فانتزی می باشد. این مدل بینی به خصوص در سال های ابتدایی آغاز جراحی زیبایی بینی در ایران رایج شده بود. مدل بینی فانتزی که به نام بینی عروسکی هم شناخته می شود، با مشخصه داشتن قوس زیاد و نوک سر بالا قابل تشخیص است. به دلیل ضعف و مشکلات ساختاری، جراحان متخصص و ماهر این مدل را از نظر تنفسی پیشنهاد نمی کنند. از طرف دیگر، به دلیل ظریف بودن این مدل بینی، تمامی افراد نمی توانند آن را انتخاب کنند. بینی عروسکی مناسب افراد دارای بینی استخوانی و اجزای صورت ظریف است و هرگز برای افراد دارای بینی گوشتی پیشنهاد نمی شود. مشکلات تنفسی در این مدل بینی بسیار رایج است که این امر به دلیل قوس بیش از حد و تیغه باریک آن است. همچنین باعث از بین رفتن تناسب و هماهنگی میان اجزای مختلف صورت می شود. ولی از مهترین مزایا آن میتوان گفت که اگر بافت و غضروف بینی مستحکم و پوست آن نازک باشد، ظرافت کاری های روی بینی را بهتر نشان می دهد.

بهترین جراح بینی تهران و ایران

جراحی بینی نیمه فانتزی در تهران

این مدل بینی امروزه طرفداران بسیاری دارد که اغلب طرفداران آن از میان خانم ها هستند. بینی نیمه فانتزی یا نیمه عروسکی هم ویژگی های بینی فانتزی و هم بینی طبیعی را داراست. تیغه بینی در این مدل دارای قوس کمی است. تیغه این بینی زیاد باریک نیست اما ضخامت آن به اندازه تیغه بینی طبیعی نیست و مدل بینی نیمه فانتزی از رو به رو پهنای کمتری داشته و سایز سوراخ های بینی کمی باریکتر از حالت طبیعی می باشد. از نظر تنفسی این بینی مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما نسبت به بینی طبیعی عملکرد ضعیف تری دارد. از مزایای دیگر میتوان گفت در جراحی بینی نیمه فانتزی قوس پشت بینی اغراق امیز نبوده و حلت سرسره ای پیدا نمیکند.

بهترین جراح بینی تهران و ایران
بهترین جراح بینی تهران و ایران
بهترین جراح بینی در تهران

رینوپلاستی می‌تواند تغییرات زیر را در بینی ایجاد کند

 • تغییر اندازه بینی *متناسب با دیگر عناصر صورت
 • تغییر عرض بینی *در ناحیه پل بینی
 • تغییر شکل بینی * تغییر در برجستگی پشت بینی یا فرورفتگی پایین بینی
 • تغییر نوک بینی که می‌تواند بزرگ، افتاده و بالا رفته باشد
 • تغییر سوراخ بینی که می‌تواند بزرگ، عریض و بالا رفته باشد
 • ایجاد تقارن بینی
 • رفع انحراف بینی

مراحل ‌جراحی بینی زیبایی

1- بیهوشی: بسته به میزان پیچیدگی عمل و نظر جراح، بی‌حسی موضعی از طریق تزریق دارو به بینی و یا بیهوشی عمومی از طریق استنشاق و یا تزریق وریدی، استفاده می‌شود در واقع بیهوشی عمومی از طریق تنفسی یا تزریق وریدی (در بعضی موارد جراح بی حسی موضعی را پیشنهاد می کند)
2- نوع عمل و برش بینی: عمل جراحی زیبایی بینی با توجه به آناتومی بینی فرد و تغییراتی که باید اعمال شود، طبق نظر پزشک معالج به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. در جراحی به شیوه‌ی بسته تغییرات کمتری روی بینی انجام می‌شود و عمل نسبت به حالت جراحی باز سبک‌تر است. در این نوع عمل، برش‌ها، در داخل بینی پنهان می‌شوند و معمولاً به صورت سرپایی انجام می‌گیرند. شیوه‌ دیگر، جراحی باز بینی است. در این شیوه، کل نوار بافت باریکی که سوراخ‌های بینی را از هم جدا می‌کند (سپتوم)، برش می‌خورد و از بیرون یک برش کوچک در زیر بینی مشاهده می‌شود. از طریق این برش پوستی که استخوان‌ها و غضروف بینی را پوشانده است، به آرامی بالا برده می‌شود تا جراح بتواند استخوان‌ها و غضروف‌های زیر پوست را دوباره تنظیم و به عبارتی طراحی کند به طور خلاصه ایجاد برش های لازم برای جراحی بر روی کلوملا (در صورت انتخاب روش باز در جراحی)
3- تغییر شکل و ساختار بینی ایجاد تغییرات لازم بر روی ساختار بینی: در روند عمل جراحی زیبایی بینی حتی برای بینی‌های بزرگ احتمال دارد که جراح، به غضروف اضافه برای پیوند به بینی، نیاز پیدا کند. این غضروف از جداره‌ی وسط بینی و در صورت نیاز از غضروف گوش برداشته می‌شود.
4- اصلاح فرم بینی و وفع عیوب آن: اگر تیغه‌ی بینی کج باشد و بینی اصطلاحاً دچار انحراف باشد؛ عمل بینی انحرافی انجام شده و در طول عمل، این انحراف اصلاح می‌گردد و عیوب فرم بینی برطرف می‌شود. این تغییر باعث بهبود وضعیت تنفس فرد نیز می‌گردد.
5- اتمام عمل و بستن برش ایجادشده و بخیه زدن برش های ایجاد شده: هنگامی که ساختار و فرم بینی به شکل مورد نظر تبدیل شود، پوست و پوشش روی بینی برگردانده می‌شود و برش را متناسب با نوع آن بخیه می‌زنند. اگر با توجه به گستردگی عمل نیاز بود که برش‌های دیگری ایجاد شود، در چین‌های طبیعی بینی برش خورده می‌شود که رد آن کمتر به چشم بیاید.
6- مراقبت بعد از عمل و مشاهده‌ی نتایج: بنا بر توصیه‌ و ترجیح پزشک بینی پس از عمل آتلی بر روی بینی قرار می‌گیرد و بینی پانسمان می‌شود. شدت این پانسمان بستگی به شیوه‌ی عمل و صلاح دید جراح دارد. بعد از عمل در صورت گرفتن بیهوشی، شما در اتاق ریکاوری قرار خواهید گرفت. در این اتاق پرسنل بر بازگشت شما به حالت بیداری نظارت می‌کنند. ممکن است طبق نظر دکتر و پیچیدگی عمل، همان روز مرخص شوید یا یک شب را در بیمارستان سپری کنید البته افرادی که در کلینیک عمل می‌شوند معمولا چند ساعت پس از عمل مرخص می‌گردد.
مدت زمان جراحی به طور متوسط 1 ساعت و نیم تا 2 ساعت است که برای اطلاعات بیشتر میتوانید با دکتر بیات شهبازی متخصص زیبایی صحبت کنید.

بهترین جراح زیبایی بینی در تهران

جراحی بینی با بیهوشی بهتر است یا با بی حسی موضعی؟

یکی از سوالاتی که ممکن است در ذهن افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند شکل بگیرد ، این است که جراحی بینی با بیهوشی یا بی حسی کدام بهتر است ؟
به طور کلی توجه داشته باشید که جراحی بینی با هدف برطرف کردن ایرادات ظاهری و حفظ عملکرد طبیعی بینی انجام می شود. حال آن که جراحی بینی را می توان با بی حسی موضعی همراه با ایجاد خواب آلودگی عمیق ( سدیشن ) یا با بیهوشی عمومی انجام داد. به طور کلی جراحی بینی یک عملی سرپایی است و بیمار پس از انجام آن و بعد از چند ساعت که به وضعیت نرمال رسید از مرکز جراحی ترخیص خواهد شد. عمل جراحی زیبایی بینی از آن دسته از عمل هایی است که با روش های مختلف قابل انجام خواهد بود. همانطور که اشاره شد این عمل جراحی ، هم با بیهوشی و هم با بی حسی موضعی قابل انجام است. نحوه بی حسی یا بیهوشی به فاکتورهای مختلفی از قبیل شرایط بیمار و صلاحدید جراح بینی دکتر بیات شهبازی و متخصص بیهوشی بستگی دارد و جراح و متخصص بیهوشی نقش بسزایی در تصمیم نهایی خواهند داشت.
اگرچه در گذشته بیشتر جراحی های بینی با خواب آلودگی و بی حسی موضعی متداول بود و انجام می گرفت ، اما امروزه اكثریت جراحان بینی با وجود داروها و شیوه های بیهوشی جدیدتر كه ضریب اطمینان بیهوشی عمومی را نسبت به گذشته بصورت چشمگیری بالاتر برده ؛ عموما ترجیح می دهند از بیهوشی عمومی بوسیله داروهایی با نیمه عمر كوتاه كه پس از پایان جراحی بینی اثرات آن ها سریعتر برطرف گردیده و بیمار راحت تر و سریعتر به هوشیاری كامل بر می گردد ، استفاده نمایند.

هزینه عمل بینی بهترین جراح بینی تهران

قطعا شما نیز هزینه های بسیار بالا و پایین جراحی را شنیده اید. سوال اینجاست که چه فاکتورهایی بر هزینه عمل بینی تاثیر می گذارد؟ در سال ممکن است شما جراحی را سراغ داشته باشید که هزینه بسیار پایین یا زیاد در نظر میگیرند. اما سوال اینجاست چه هزینه ای معقول است؟ برای برخی افراد هزینه جراحی بینی بسیار بالا و چشمگیر است و می خواهند با کمترین مبالغ جراحی بینی انجام دهند. اما از آنجایی که بینی در ظاهر فرد بسیار موثر است توصیه می شود نهایت دقت در انجام این عمل و انتخاب جراح صورت گیرد. به همین دلیل هزینه آن تا حد زیادی بستگی به میزان این مشکلات دارد. از طرفی میزان تخصص جراح، تجربه او، مهارت و میزان عمل های موفق او، موقعیت جغرافیایی پزشک، هزینه دستیاران او، هزینه کلینیک جراحی و هزینه های جانبی نیز بر قیمت جراحی بینی تاثیرگذار است. به همین دلیل، بهترین راه برای پی بردن به هزینه دقیق این عمل زیبایی، مراجعه به پزشک و مشاوره جراحی بینی است.

قبل از جراحی بینی چه هزینه هایی وجود دارد؟

زمانی که به بهترین جراح بینی تهران در تهران مراجعه می کنید و برای انجام جراحی تصمیم نهایی را می گیرید، پزشک آزمایش هایی را برایتان تجویز می کند که هزینه های خاص خود را دارند. این آزمایش ها شامل موارد زیر است:
• آزمایش سی تی اسکن
• آزمایش خون
• عکس آتلیه برای جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

اهمیت جراحی بینی تنها به تحقیق و بررسی های پیش از جراحی و انتخاب بهترین جراح رینوپلاستی تهران محدود نمی شود؛ فرد باید بعد از جراحی مراقبت های لازم را انجام دهد تا بینی شکل نهایی زیبایی به خود بگیرد
آن چه که اهمیت دارد این است که بدانید ممکن است یک سال طول بکشد تا ورم بینی به طور کامل از بین برود و فرم نهایی بینی مشخص گردد. بسیاری از بیماران طی چند هفته اول جراحی، تغییرات تدریجی را در ظاهر بینی خود احساس می کنند. به مرور و با ترمیم بافت، از میزان ورم کاسته خواهد شد
بافت نرم بینی، نسبت به سایر قسمت های بدن ورم طولانی تری را خواهد داشت، با این حال، بعد از گذشت سه تا چهار هفته، شاهد تغییرات بارزی خواهید بود، نتایج نهایی بعد از گذشت چند ماه مشخص خواهد شد
برای بیشتر بیماران، به منظور محافظت بیشتر از ساختار و فرم بینی اسپلینت و پانسمانی بروی بینی قرار داده می شود. پانسمان معمولا یک هفته بعد برداشته می شود. سپس، بخیه ها کشیده خواهند شد
بیشترین میزان درد و ورم مربوط می شود به یک هفته بعد از جراحی، ممکن است به مدت یک تا دو هفته، مقداری کبودی در گونه ها و زیر چشم ها مشاهده شود که به مرور محو خواهد شد
سولاریم و آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی ممنوع است.

بهترین جراح زیبایی بینی
بهترین جراح زیبایی بینی
بهترین جراح زیبایی بینی


مراقبت‌های بعد از رینوپلاستی
 • ویزیت هفته اول برای برداشتن آتل لازم است. ضمنا ممکن است اصلاح مختصری در همین جلسه لازم باشد.
 • در روش باز، ورم نوک بینی طولانی‌تر از روش بسته است و در هر دو روش ممکن است نیاز به تزریق کورتون باشد
 • نتایج نهایی عمل بعد از شش ماه تا دو سال بدست خواهد آمد. به همین دلیل زودترین زمان برای تصمیم گیری در مورد انجام عمل اصلاحی احتمالی، شش ماه بعد از عمل است (به جز موارد نادر)
 • میزان ورم تا سه روز ممکن است بیشتر شود که امری طبیعی است. با این وجود در صورت درد قابل ملاحظه، تماس گرفته شود
 • میزان ورم تا سه روز ممکن است بیشتر شود که امری طبیعی است. با این وجود در صورت درد قابل ملاحظه، تماس گرفته شود
 • مقدار ورم متغیر بوده و صبح‌ها بیشتر است که با بالاتر نگه داشتن سر هنگام استراحت، به حداقل می‌رسد
 • تا ۱۰ روز مصرف نمک به حداقل کاهش داده شود
 • داروهای خود را تا آخر مصرف کنید
 • مصرف دخانیات تا چند هفته پس از عمل موجب تاخیر در بهبودی و افزایش عوارض می‌شود
 • تا دو روز کمپرس سرد روی صورت و روی محل دهنده گرافت (در صورت وجود)، سپس کمپرس گرم باعث تسریع جذب کبودی و ورم می‌شود. درد تا سه روز به حداکثر شدت خود رسیده و سپس کاهش می‌یابد که طی این دوره، مصرف مسکن جوابگو خواهد بود
 • برای کاهش ورم صورت، هنگام استراحت کردن سر را بالاتر از معمول نگاه دارید
 • تا چند هفته از انجام فعالیت سنگین و خم شدن پرهیز کنید
 • در صورت عدم رعایت موارد فوق، امکان ورم طولانی مدت وجود دارد
 • کبودی خفیف صورت طبیعی است
 • آناناس تازه (نه کمپوت آن) حاوی ماده بروملین و ویتامین ث است که در تسریع جذب کبودی و ورم موثر بوده و هر چه بیشتر مصرف شود بهتر است
 • مصرف میوه جات، ماهی، میگو و امگا ۳ به وفور توصیه می‌شود
 • ترشح خونابه تا چند روز طبیعی است. اما در صورت خونریزی واضح و قابل توجه باید اطلاع داده شود (این احتمال تا دو هفته بعد از عمل وجود دارد)

کشیدن بخیه بعد از جراحی بینی چگونه است؟

در عمل زیبایی بینی یا رینوپلاستی، انواع نخ های جراحی جهت بخیه مورد استفاده قرار می گیرند که به طور کلی شامل دو دسته زیر می شوند.

 • بخیه های غیر قابل جذب
 • بخیه های قابل جذب

جهت انجام بخیه در داخل بینی از بخیه های جذبی استفاده می شود که پس از گذشت ۳ الی ۴ هفته از جراحی بینی خود به خود جذب می شوند. جهت برداشتن بخیه های غیر جذبی که برای بخیه نمودن برش های خارجی بینی که معمولا در کنار پره های بینی و در زیر بینی میان سوراخ های بینی انجام می شوند مورد استفاده قرار می گیرند باید پس از گذشت ۵ الی ۷ روز به پزشک جراح مراجعه نمود.

نحوه چسب زدن بعد از عمل بینی چگونه است؟

تقریبا” در همه موارد بعد از جراحی زیبایی بینی توصیه می شود که بیماران، بینی شان را چسب بزنند. چسب زدن صحیح بعد از عمل اهمیت بسیاری در کاهش ورم بینی و همچنین فرم گرفتن بهتر بینی دارد. معمولاً زمانی که بعد از جراحی به بهترین جراح بینی تهران خود مراجعه می کنید نحوه چسب زدن را به شما آموزش می دهد چسب بینی پس از عمل از دو طریق در کمک به بهتر شدن نتایج جراحی نقش ایفا می کند: اولا” با فشار روی پوست باعث کاهش تورم آن می شود و ثانیا” با اعمال این فشار روی اسکلت غضروفی استخوانی تراشیده شده زیرین ، به قرارگیری مناسب تر پوست جدا شده روی آن کمک می کند. این موضوع بخصوص در بیمارانی که پوست نسبتا” ضخیم تری دارند مفیدتر است.این بیماران پوستی دارند که زمانی بیش از حد میانگین برای جمع شدن پس از عمل نیاز دارند. این جنس پوستها همچنین استعداد بیشتری برای تشکیل بافت سفت اسکاری در بین پوست و اسکلت استخوانی غضروفی شان دارند. اگر این بافت قبل از جمع شدن کامل پوست بینی روی اسکلت آن تشکیل شود، از ادامه روند جلوگیری کرده و در برخی شرایط با ایجاد پرشدگی در نواحی مختلف بینی بخصوص در ناحیه نوک بینی ، باعث دور شدن از نتایج ایده آل موردنظر می شود.
چسب زدن درست و اصولی بینی باعث کم شدن احتمال بروز چنین اتفاقات ناخواسنه ای می شود. چسب زدن معمولا” در چند هفته اول تا یک ماه پس از عمل موثر می باشد و آنهم در صورتیکه تحت نظارت دقیق جراحتان باشد. برخی توصیه به ادامه استفاده از چسب بینی در شب ها برای ۱-۲ ماه دیگر می کنند، ولی گاهی بیمارانی هستند که ۶ ماه تا یکسال پس از عمل هم در حال چسب زدن هستند. بنظر میرسد استفاده از چسب بینی در این بیماران، فایده آنچنانی برایشان بهمراه نخواهد داشت ، چرا که نمی توان پس از مدت زمان ذکر شده ، روند طبیعی فروکش کردن ورم پس از عمل را در بینی با فشار چسب تسریع کرد و تنها صبر و انتظار در حد ۶ تا ۱۲ ماه ، اقدام مناسب برای دیدن نتیجه نهایی عمل بینی خواهد بود.

 • در اینجا مراحل چسب زدن بینی را با هم مرور می کنیم :

در اکثر موارد از چسب های کاغذی ضدحساسیت با مارک ۳M استفاده می شود که سایز ½ اینچی آن برای بینی بکار میرود.
1- قبل از زدن چسب بینی باید مطمئن شوید که بخوبی پوست بینی و گونه هایتان را با آب و صابون شسته و سپس با پنبه آغشته به الکل پاک کرده باشید .
2- این کار باعث برداشته شدن هرگونه چربی، پوسته ها و مواد آرایشی از روی بینی تان می شود که ممکن است در روند چسب زدن اشکال ایجاد کند.
3- در ابتدا طول مناسبی از چسب را که در روی بینی تان قرار گرفته و تا محل اتصال بینی به گونه ادامه یابد جدا میکنید.
4- همینطور که به سمت نوک بینی حرکت می کنید باید طول چسبی را که می برید را با پهنای ناحیه تطابق دهید که طبیعتا” در پایین بینی از بالای آن بلندتر خواهد بود.
5- همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید بایدقبل از اینکه چسب را روی پل بینی قرار می دهید آنرا تا حد ممکن از دو طرف به سمت بیرون بکشید.
6- سپس در همین حالت چسب را پایین بیاورید تا در تماس با پل بینی قرار بگیرد ولی هنوز طرفین آنرا نچسبانید.مطمئن شوید که چسب را محکم روی پوست پل بنی به بیرون کشیده اید و سپس اطراف آنرا پایین بیاورید .
7- وقتی اولین تکه از چسب را به این روش قرار دادید قطعه دوم را بریده و در حالیکه یک سوم تا نصف آن روی قطعه اول قرار می گیرد بهمان دقت در پایین چسب اول استفاده کنید.و ان کار را تا درست پشت نوک بینی ادامه دهید.
8- در پایان دو قطعه چسب بلندتر به اندازه طول بینی – از ناحیه موازی با محل اتصال دو چشم تا نوک بینی- بریده و در کناره های بینی در دو طرف قرار می دهیم و در زیر نوک بینی آنها را بهم نزدیک می کنیم.
9- این دو قطعه که پس از اتصال بهم شکلU پیدا می کند ، نباید روی سوراخهای بینی را بپوشاند و نباید به اندازه ای سفت شود که شکل نوک بینی را تغییر دهد.
10- هدف از این قطعه u شکل حفظ موقعیت نوک بینی در حد امکان است.

 • برداشتن چسب هم باید با دقت زیاد همراه باشد.

شما نمی توانید خیلی راحت انتهای چسب را بگیرید و آنرا به سمت بالا با عجله و فشار جدا کنید.چرا که اینکار باعث می شود که همه فایده ای که چسب برای نشاندن پوست روی اسکلت بینی داشته است از بین برود. بهتر است که با مواد حل کننده چسب یا در حمام با اثر بخار آب ،چسب بینی شل شده و سپس برداشته شود. بهتر است که پس از نرم شدن چسب از وسیله ای مانند موچین یا پنس استفاده شود و همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است چسب ها را یکی یکی از لبه آن گرفته و از روی بینی جدا کنید. یادمان باشد که کندن چسب از روی پوست بینی را در راستای موازی با سطح پوست انجام دهیم.سپس پوست بینی را شسته و خشک کرده و بلافاصله چسب جدید را بهمان شیوه ای که توضیح داده شد مجددا” در روی بینی قرار دهید. رعایت این نکات احتمال هر گونه بالا کشیدن پوست و جداکردن آنرا از اسکلت زیرین اش به حداقل می رساند. معمولا” تا زمانی که جراح تان توصیه به پایان چسب زدن نماید بهتر است که روزانه چسب بینی تان را عوض کنید که همانطور که اشاره کردیم مدت زمانی بین ۳ هفته تا ۲ ماه ادامه خواهد داشت.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم تا به بررسی تمامی سوالات رایج در مورد جراحی بینی و اقدامات قبل و پس از آن بپردازیم و ویژگی های بهترین جراح بینی تهران تهران را بررسی کنیم. امیدواریم که با مطالعه این مطلب جراحی بینی پاسخ های خود را دریافت کرده باشید و بتوانید با انتخاب بهترین جراح بینی تهران نتیجه ای بسیار خوب از جراحی دریافت کنید. در صورت هر گونه سوال یا ابهام می توانید به 00989029119376 واتس اپ یا اینستاگرام ما مراجعه فرمایید ما 24 ساعته در خدمت شما هستیم.

دکتر محمد علی بیات شهبازی متولد ۱۳۴۴ در سال ۱۳۶۱ در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شدند و در سال ۱۳۶۸ پس از اتمام دوره دکتری عمومی در همان سال دوره دستیاری جراحی عمومی را در دانشگاه تهران آغاز نموده و در سال ۱۳۷۲ فارغ التحصیل گشتند ، ایشان پس از ۷ سال کار و تجربه در استان بوشهر در امتحان ورودی فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی سال ۷۹ پذیرفته شدند و پس از گذراندن دوره سه ساله در سال ۱۳۸۲ با کسب رتبه اول دانشگاه علوم پزشکی ایران ( رشته فوق تخصص جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی ) و رتبه دوم بورد فوق تخصصی رشته جراحی پلاستیک و زیبایی در سطح کل ایران ( Cosmetic and Plastic Surgery ) فارغ التحصیل گردیده و دوره تکمیلی لیزر را در کشور انگلستان سپری نمودند ، لذا ایشان پس از گذراندن چندین سال کار مداوم در استان های لرستان ، بوشهر ، قم و نزدیک ۱۵ سال جراحی در تهران هم اکنون با کوله باری از تجربیات و توانایی های لازم در جراحی های ترمیمی ، جراحی زیبایی ، جراحی بینی ، فک و صورت ، سینه و شکم و اندام ، جراحی میکروسکوپی و کاشت مو و … آماده ارائه خدمات پزشکی در زمینه های فوق به هم میهنان گرامی و مراجعین بزرگوار بین المللی میباشند

بهترین جراح زیبایی بینی

تصاویر قبل و بعد از عمل

بهترین جراح بینی تهران
Get a Free Consultation

Please enter your contact number
We will be in touch with you soon

We will call your number

Thanks.
We will call soon.

How would you like to contact us?

call us